www.renkhali.com


Go to content

Main menu:


EL HALISI

ESKİ UŞAK

SİVAS ZARA

KUMKAPI

SULTAN

TOPKAPI

GÖRDES

LALEZAR

KULA KOLEKSİYON

KİLİM

ÇEMENZAR

GÜLİZAR

Yün El Halıları:


Eski bir Türkmen geleneği olarak beslenen koyunların yünü Türkmen kültürünün temelini oluşturan el halılarında da en önemli hammadde olmuştur. Yünün kendine has parlaklığı ve dayanıklılığı günümüz tüketicilerinin de yün el halılarını tercih sebeplerinden biridir. El halılarımızda kullandığımız yünler harman yünler olup özellikle Yeni Zelanda, Afyon, Uşak ve Erzurum yöresinin yapakları ile keçi tiftiği ile harmanlanmaktadır. Bütün yünlerimiz saf yeni yün olup fabrikamızdaki tesislerde ip haline getirilmekte ve en kaliteli boyalarla boyanmaktadır. Dilendiğinde müşterilerimizin kendi renk ve model tercihlerine göre sipariş alınmakta ve halının özelliğine göre bir ay ile iki ay içinde sipariş sahibine ulaştırılmaktadır.

İpek Halılar:

Halıcılık sektöründe dayanıklılık ve parlaklığı en üst düzeyde olan ipek lüks tüketim açısından her zaman tercih edilmiştir. İpek halıcılıkta özellikle ipler çok ince olduğundan çok daha fazla el emeği gerektirmektedir. Bunun bir neticesi olarak detay motiflerde de en ince ayrıntılar başarı ile halıya yansıtılabilmektedir. İpek el halılarımızda saf Bursa ipeğ inden mamül ipeklerle beraber yurtdışında üretilen saf ipekler de kullanılmaktadır. Muhtelif tüketici gruplarının tercihlerini karşılayabilmek amacıyla ipek el halıları ve bunların yapay ipek (floş) ile dokunanları da ürünlerimiz arasında yer almaktadır.

Yün İpek Halılar:

Renk Halı'nın günümüz halı tasarımına kazandırdığı yeniliklerden biri de yün el halıları içindeki motiflerde kullanılan ipek iplerdir. Özellikle göze çarpması istenen motiflerin çevresi veya içinde kullanılan ipek ipler halıya yepyeni bir boyut getirmekte ve özellikle el halısında yeniyi arayan tüketici gruplarınca tercih edilmektedir.

Yün Kilimler:

Türkmen geleneğinde yer alan özellikle dokuma kolaylığı ve birim başına düşen malzeme miktarındaki azlık sebebiyle yer döşemesi kültüründe önemli bir paya sahiptir. Motiflerdeki detayı halılar kadar olmasa dahi hafif ve pratik kullanım için idealdir. Yün kilimlerimizde Yeni Zelanda, Afyon, Uşak ve Erzurum yöresinin yapakları harmanlanmakta ve fabrikamızdaki tesiste ip haline getirilerek en kaliteli boyalar ile boyanmaktadır.

ANASAYFA | TARİHÇE | EL HALISI | PROJE HALILARIMIZ | SHOWROOM | İLETİŞİM | Site Map


HER HAKKI SAKLIDIR Renk Halı ve Evcil Hayvan Gıdaları San.Tic.A.Ş. | renkhali@renkhali.com | Yönlendirilmiş Mesaj »

Back to content | Back to main menu